НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Украина. Первая лига. Обзор 20-го тура ###

Украина. Первая лига. Обзор 20-го тура
«Севастополь» неприємно здивував своїх прихильників: після домашньої перемоги над конкурентом у боротьбі за підвищення у класі («Говерлою-Закарпаттям» – 2:1), здобутої завдяки двом реалізованим пенальті, підопічні Сергія Пучкова поступилися у Харкові тамтешньому «Геліосу» – 2:3.

Цікаво, що господарі напередодні мали неабиякі проблеми зі складом, адже з різних причин пропускали зустріч з одним з претендентів на підвищення у класі гравці основної обойми Олексій Кривошеєв (18 матчів, 3 голи у нинішньому чемпіонаті), Антон Хромих (16/2), Сергій Лобойко (17) та Андрій Кандауров (18/3). Тому склад харків’ян був дещо експериментальним, хоча й севастопольці у порівнянні з матчем проти «Говерли-Закарпаття» залишилися без досвідчених виконавців – Ігоря Дуляя (16/1), Мате Гвініанідзе (17/1) та Олександра Шевелюхіна (15).

«Геліос» краще розпочав зустріч і вже на третій хвилині, отримавши право на подачу кутового, сповна скористалися можливістю нанести разючий удар – відзначився вихованець київського футболу Антон Корольчук. Кримчани відповіли миттєво, але постріли македонського форварда «Севастополя» Бесарта Ібраїмі у голи не перетворилися – відігратися гостям вдалося лише ближче до перерви: кращий снайпер команди за її новітню історію Андрій Шевчук випередив екс-голкіпера юнацької збірної України Дениса Сидоренка і перекинув м’яч через нього – 1:1.

Для Шевчука це був лише другий гол у нинішньому чемпіонаті (що цікаво, перший він також забив у ворота «Геліоса» – 30 липня, коли приніс «морякам» перемогу з рахунком 1:0), тим не менш, він у перерві поступився місцем на полі нігерійцю Майклу Алозі, а майже одразу після початку другого тайму відзначився ще один ветеран «Севастополя» – півзахисник Олександр Жабокрицький – 1:2.

Отримавши перевагу у рахунку, гості з Криму очікували на чергові шанси, які мали надати їм господарі, котрим потрібно було активно йти вперед. І такі шанси у команди Сергія Пучкова були – на 67-й хвилині Алозі перевірив на міцність каркас воріт Сидоренка, а на 76-й нігерійський нападник майже відправив м’яч у ціль, але кіпера підстрахував захисник Вадим Салатін. Старовинне футбольне правило «не забиваєш ти – заб’ють тобі» спрацювало і цього разу. На 83-й хвилині Руслан Качур, якого випустив на заміну керманич харків’ян Володимир Шеховцов, пробив у дев’ятку воріт Ігоря Литовки, і майже одразу ледь не відзначився ще один представник «Геліоса» Артем Протасевич.

А долю матчу було вирішено у компенсований час. Спочатку досвідчений півзахисник гостей Роман Войнаровський не стримав емоції, головою вдарив Качура та побачив перед собою червону картку. Потім не використав свій шанс харків’янин Євгеній Лозовий, а врешті решт результативним виявився штрафний удар майже від бокової лінії у виконанні Олександра Тарасенка – м’яч, пролетівши повз всіх гравців, заскочив у дальній кут. 3:2!

Скориставшись осічкою конкурента, який втратив три очки у п’ятницю, в суботу «Говерла-Закарпаття» завдала чергової (п’ятої у чемпіонаті-2011/2012) поразки з великим рахунком «Миколаєву» – 3:0. До перерви команда Олександра Севідова обмежилася єдиним голом у виконанні свого кращого бомбардира Лаші Джакобія, а у другому таймі ще двома результативними пострілами за дві хвилини відзначився джокер ужгородців – екс-гравець юнацької збірної країни Олег Міщенко. Відстань між «Говерлою-Закарпаттям» та «Севастополем» знову досягла відмітки у 11 очок. Хоча за 14 турів, які залишилося провести командам у сезоні, таку відстань подолати можливо.

Вигравши, ужгородський клуб скоротив відставання від «Металурга», котрий хоча і збільшив свої безпрограшну серію до десяти матчів, втратив два очки у Алчевську. Місцева «Сталь», незважаючи на перевагу у кількості гравців на полі (на 16-й хвилині харківський рефері Володимир Бондар вилучив за фол останньої надії бразильського захисника запоріжців Матеуса), програла перший тайм – 0:1. Цікаво, що гол записав на свій рахунок легіонер з Тунісу – півзахисник Ашраф Халфауї, котрого тренерам довелося випускати на поле після помилки Матеуса. Але по перерві «Сталь» дотиснула суперника і зусиллями конголезця Бурнеля Окана-Стазі відновила рівновагу – 1:1. Суха серія голкіпера «Металурга» Віталія Руденка перервалася на відмітці 530 хвилин (це другий показник сезону, а рекорд чемпіонату належить севастопольцю Ігорю Литовці – 578 хвилин).

Як і «Металург», протягом десяти матчів не програє «Кримтеплиця», яка вперто тримається поблизу пари лідерів. Цього разу команда Миколи Федорка виграла у Армянську у підопічних Миколи Федоренка – 2:1, причому всі три голи забили саме гості: Віталій Візавер влучив у власні ворота, а Володимир Симончук та Ігор Малиш – у чужі. До речі, «Кримтеплиця» виграла з аналогічним рахунком і матч першого кола, а Візавер та Малиш своїми влучними пострілами забезпечили ту перемогу.

Четверту вікторію поспіль здобув «Арсенал», котрий також входить до чільної групи. Цього разу команда Ігоря Артимовича виграла у «Динамо-2», яке – це не так вже й часто трапляється – не провело жодної заміни. Але зберегти нульову нічию молодим киянам не вдалося – на 88-й хвилині єдиний і переможний гол забив досвідчений форвард «Арсеналу» Володимир Постолатьєв.

Наприкінці зустрічі вирвав перемогу і «Нафтовик-Укрнафта». Після відставки головного тренера Сергія Мізіна команда з Охтирки під керівництвом свого колишнього бомбардира Вадима Колесника на власному полі поступалася аутсайдеру з Галичини з рахунком 0:1 (прем’єрним голом у першій лізі відзначився 17-річний форвард «Львова» Святослав Козловський). Але на 88-й хвилині джокер «Нафтовика» Костянтин Деревльов відновив рівновагу, а вже у компенсований час півзахисник господарів Василь Грицук поставив крапку у зустрічі – 2:1.

Вигравши у «Одеси» за рахунок результативного удару Івана Матяжа, третю перемогу поспіль здобув «Олімпік» (1:0). Збільшила безпрограшну серію до чотирьох матчів «Буковина», котра повернулася до Чернівців з Бурштина з нульовою нічиєю. А «Зірка» перервала безвиграшну серію з семи матчів – дебютну вікторію у першій лізі здобув виконуючий обов’язки головного тренера кіровоградської команди Андрій Антонов (він тимчасово керує колективом після звільнення Ігоря Жабченка). Причому вінницька «Нива», яка ніяк не може визначитися із своїм керманичем, зазнала у Кіровограді поразки з великим рахунком – 0:3.